80CNQ045SL
80CNQ045SL 80CNQ045SL - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
80CNQ045SL
80CNQ045SL - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 80CNQ045SL In Stock
Contact us
ManufacturerKnowles Syfer
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesFlexiCap?
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage-Rated63V
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesSoft Termination
Ratings-
ApplicationsBoardflex Sensitive
Failure-Rate-
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Package-Case1812 (4532 Metric)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.098" (2.50mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
● Schottky Barrier Rectifier
● Guard Ring Protection
● Common Cathode Center Tap
● Low Forward Voltage
● 2 X 40 Amperes Avg.
● 150°C Junction Temperature
● Reverse Energy Tested
● ROHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay