MBRF30L45CTG
MBRF30L45CTG MBRF30L45CTG - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRF30L45CTG
MBRF30L45CTG - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRF30L45CTG In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesMBR30L45
ProductSchottky Diodes
PackagingTube
Unit-Weight0.081130 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseTO-220-3 FP
TechnologySi
ConfigurationDual Common Cathode
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Vf-Forward-Voltage0.61 V at 30 A
Ir-Reverse-Current650 uA
If-Forward-Current15 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage45 V
Ifsm-Forward-Surge-Current190 A
Features
Plastic material used carries Underwriters Laboratory
Classifications 94V-0
Metal silicon junction, majority carrier conduction
Low power loss, high efficiency
High current capability, low forward voltage drop
High surge capability
Guardring for overvoltage protection
High temperature soldering guaranteed: 260°C/10 seconds,0.25”(6.35mm)from case
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay