B32520C155J
B32520C155J B32520C155J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32520C155J
B32520C155J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32520C155J In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.413" (10.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC40V
Voltage-Rating-DC63V
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
Typical applications
■ Blocking
■ Coupling, decoupling
■ Bypassing
■ RFI for automotive
Construction
■ Dielectric: polyethylene terephthalate (polyester, PET)
■ Stacked-film technology for lead spacing 5 to 15 mm = code C, D or E in digit 7 of ordering code
■ Wound capacitor technology for lead spacing 10 to 27.5 mm = code N, Q or R in digit 7 of ordering code
■ Plastic case (UL 94 V-0)
■ Epoxy resin sealing (UL 94 V-0)
Climatic
■ Max. operating temperature: 125 °C
■ Climatic category (IEC 60068-1): 55/125/56
Terminals
■ Parallel wire leads, lead-free tinned
■ Special lead lengths available on request
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay