CVXO-018TX-50-19.44
CVXO-018TX-50-19.44 CVXO-018TX-50-19.44 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Get Quote
Buy Now
CVXO-018TX-50-19.44
CVXO-018TX-50-19.44 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Manufacturer Part No: CVXO-018TX-50-19.44 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCrystek Corporation
Product CategoryOscillators
SeriesCVXO-018T
ProductVCXO
TypeVCXO
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating40 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.071" (1.80mm)
Length7.2 mm
Width5.15 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency19.44MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current40mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Output-FormatHCMOS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay