FCN1913A223K-E1
FCN1913A223K-E1 FCN1913A223K-E1 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
FCN1913A223K-E1
FCN1913A223K-E1 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: FCN1913A223K-E1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesFCN
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case1913 (4833 Metric)
Capacitance0.022μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.063" (1.60mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay