JS181755-AA
JS181755-AA JS181755-AA - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
JS181755-AA
JS181755-AA - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: JS181755-AA In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesSMF
PackagingBulk
Package-CaseRectangular Box
Capacitance7.5μF
TerminationQuick Connect, Disconnect
Operating-Temperature-25°C ~ 70°C
Mounting-TypeChassis Mount
Features-
Size-Dimension1.555" L x 0.689" W (39.50mm x 17.50mm)
ApplicationsMotor Run
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max1.220" (31.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester/Polypropylene, Metallized
Voltage-Rating-AC180V
Voltage-Rating-DC-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay