BFC238350683
BFC238350683 BFC238350683 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC238350683
BFC238350683 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC238350683 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryFilm Capacitors
Series383
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.068μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Tolerance±5%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.906" (23.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC550V
Voltage-Rating-DC1600V (1.6kV)
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay