GRM31MR71E105KA01
GRM31MR71E105KA01 GRM31MR71E105KA01 - Brand New Fox Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31MR71E105KA01
GRM31MR71E105KA01 - Brand New Fox Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31MR71E105KA01 In Stock
Contact us
ManufacturerFox Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay