B32023A3224M
B32023A3224M B32023A3224M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32023A3224M
B32023A3224M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32023A3224M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32023
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesY2 Safety Rated
Size-Dimension1.043" L x 0.472" W (26.50mm x 12.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.886" (22.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.866" (22.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC300V
Voltage-Rating-DC1500V (1.5kV)
Features
■ Very small dimensions
■ Good self-healing properties
■ High voltage capability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ Y2 class for interference suppression
■ "Line to ground" applications.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay