NLC565050T-820K-PF
NLC565050T-820K-PF NLC565050T-820K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC565050T-820K-PF
NLC565050T-820K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC565050T-820K-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLC
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating270mA
Package-Case2220 (5650 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency82μH
DC resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency6.4MHz
Frequency-Test2.52MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay