IFSC1111AZER220M01
IFSC1111AZER220M01 IFSC1111AZER220M01 - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IFSC1111AZER220M01
IFSC1111AZER220M01 - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IFSC1111AZER220M01 In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIFSC-1111AZ
ProductPower Inductors
TypeLow Profile High Current Inductors
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating500mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height1.2 mm
Length2.9 mm
Width2.9mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.043" (1.10mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)750 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation350mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current350 mA
Maximum-DC-Resistance750 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay