12A02CH-TL-E
12A02CH-TL-E 12A02CH-TL-E - Brand New SANYO Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
12A02CH-TL-E
12A02CH-TL-E - Brand New SANYO Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: 12A02CH-TL-E Out of Stock
Contact us
ManufacturerSANYO
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series12A02CH
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseCPH-3
ConfigurationSingle
Pd-Power-Dissipation700 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max- 12 V
Transistor-PolarityPNP
Collector-Emitter-Saturation-Voltage- 0.12 V
Collector-Base-Voltage-VCBO- 15 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO- 5 V
Gain-Bandwidth-Product-fT450 MHz
Continuous-Collector-Current- 1 A
DC-Current-Gain-hFE-Max700
Bipolar Transistor
–12V, –1A, Low VCE(sat) PNP Single CPH3
Features
• Large current capacity
• Low collector-to-emitter saturation voltage (resistance) RCE (sat) typ.=285mΩ [IC=1A, IB=50mA]
• Small ON-resistance (Ron)
Applications
• Low-frequency Amplifier, high-speed switching, small motor drive, muting circuit
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay