ECQ-E6154KF
ECQ-E6154KF ECQ-E6154KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E6154KF
ECQ-E6154KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E6154KF Out of Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.646" (16.40mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC630V
Product Details
__
Metallized Polyester Film Capacitor
Non-inductive construction using metallized Polyester film with flame retardant epoxy resin coating
• General purpose usage
❈Please contact us when applications are CD , ignitor etc.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay