V12P12-M3/86A
V12P12-M3/86A V12P12-M3/86A - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
V12P12-M3/86A
V12P12-M3/86A - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: V12P12-M3/86A In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SerieseSMP®, TMBS®
ProductSchottky Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.003527 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameTMBS
Package-CaseTO-277, 3-PowerDFN
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-277A (SMPC)
ConfigurationSingle Dual Anode
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 120V
Voltage-Forward-Vf-Max-If800mV @ 12A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max120V
Current-Average-Rectified-Io12A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage0.8 V
Ir-Reverse-Current500 uA
If-Forward-Current12 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage120 V
Ifsm-Forward-Surge-Current150 A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay