FK11X7R1H155K
FK11X7R1H155K FK11X7R1H155K - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
FK11X7R1H155K
FK11X7R1H155K - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: FK11X7R1H155K In Stock
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleFormed Leads - Kinked
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.098" (2.50mm)
Height-Seated-Max0.276" (7.00mm)
__
Overview of the FK General (Up to 50V) Series
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay