944U330K142AAM
944U330K142AAM 944U330K142AAM - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
944U330K142AAM
944U330K142AAM - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 944U330K142AAM In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series944U
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Can
Capacitance33μF
TerminationScrew Terminals
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeChassis Mount
Features-
Size-Dimension3.327" Dia (84.50mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.772" (45.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance0.8 mOhm
Height-Seated-Max1.614" (41.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC1400V (1.4kV)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay