DA3S101K0L
DA3S101K0L DA3S101K0L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
DA3S101K0L
DA3S101K0L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: DA3S101K0L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSC-89, SOT-490
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSS-Mini3-F3-B
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 80V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 100mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max80V
Current-Average-Rectified-Io100mA (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr3ns
Capacitance-Vr-F1.2pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay