KC2520B48.0000C2GE00
KC2520B48.0000C2GE00 KC2520B48.0000C2GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC2520B48.0000C2GE00
KC2520B48.0000C2GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC2520B48.0000C2GE00 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesKC2520B-C2, Kyocera
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating5 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.028" (0.70mm)
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Frequency48MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply2.25 V ~ 3.63 V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current6mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.6 V to 3.63 V
Supply-Voltage-Max3.63 V
Supply-Voltage-Min1.6 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatCMOS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay