IPP100N06S3L-03
IPP100N06S3L-03 IPP100N06S3L-03 - Brand New VISHAY Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
IPP100N06S3L-03
IPP100N06S3L-03 - Brand New VISHAY Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: IPP100N06S3L-03 Out of Stock
Contact us
ManufacturerInfineon Technologies
Product CategoryFETs - Single
CategoriesTransistors - FETs, MOSFETs - Single
SeriesOptiMOS?
PackagingTube
Part-StatusObsolete
FET-TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss55V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C100A (Tc)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On5V, 10V
Vgs-th-Max-Id2.2V @ 230?A
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs550nC @ 10V
Vgs-Max±16V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds26240pF @ 25V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max300W (Tc)
Rds-On-Max-Id-Vgs3 mOhm @ 80A, 10V
Operating-Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackagePG-TO220-3-1
Package-CaseTO-220-3
Features
• For fast switching converters and sync. rectification
• N-channel enhancement - logic level
• 175 °C operating temperature
• Avalanche rated
• Pb-free lead plating, RoHS compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay