B32024A3564M
B32024A3564M B32024A3564M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32024A3564M
B32024A3564M - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32024A3564M In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32024
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.56μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesY2 Safety Rated
Size-Dimension1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max1.260" (32.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC300V
Voltage-Rating-DC1500V (1.5kV)
Typical applications
■ Y2 class for interference suppression
■ "Line to ground" applications.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay