HKQ0603S8N2H-T
HKQ0603S8N2H-T HKQ0603S8N2H-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HKQ0603S8N2H-T
HKQ0603S8N2H-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HKQ0603S8N2H-T In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating190mA
Package-Case0201 (0603 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±3%
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency8.2nH
DC resistance (DCR)570 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor13 @ 500MHz
Self Resonant Frequency4.3GHz
Frequency-Test500MHz
Features
- Item Summary 2.0nH(-0.1nH to +0.1nH), 600mA, 14, 0201
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay