M34C156K100BZSS
M34C156K100BZSS M34C156K100BZSS - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
M34C156K100BZSS
M34C156K100BZSS - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: M34C156K100BZSS In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesM34
TypeMolded
PackagingBulk
Package-CaseNonstandard
Capacitance15μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesWet Tantalum
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.835" L x 0.315" W (21.20mm x 8.00mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance3.5 Ohm
Height-Seated-Max0.307" (7.80mm)
Manufacturer-Size-CodeC
SUMMARY DESCRIPTION
FEATURES SUMMARY
■ Software Data Protection for lower 128 bytes
■ Two Wire I2C Serial Interface
■ 100kHz and 400kHz Transfer Rates