CDRH105RNP-330NC
CDRH105RNP-330NC CDRH105RNP-330NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH105RNP-330NC
CDRH105RNP-330NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH105RNP-330NC In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH105R
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.063493 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating2.5A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height5.1 mm
Length10.5 mm
Width10.3 mm
Package-Case10.5 x 10.3 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.201" (5.10mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)84 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.5 A
Maximum-DC-Resistance84 mOhms
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay