GRM033R71E102KA01D
GRM033R71E102KA01D GRM033R71E102KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM033R71E102KA01D
GRM033R71E102KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM033R71E102KA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
CHIP MONOLITHIC CERAMIC CAPACITOR
Ultra-small GRM series / GRM033 (0201 Chip size)
Features
1. Small chip size, 0201 (L: 0.6 x W: 0.3 x T: 0.3mm).
2. Temperature characteristics: C0G, U2J, X7R, X6S and X5R.
3. No polarity.
4. GRM033 series is suited to only reflow soldering.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay