SLF12565T-680M2R0-H
SLF12565T-680M2R0-H SLF12565T-680M2R0-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF12565T-680M2R0-H
SLF12565T-680M2R0-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF12565T-680M2R0-H In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSLF-H
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating2A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height6.5 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-Case12565 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.270" (6.85mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)94.44 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current2 A
Maximum-DC-Resistance78.7 mOhms
99.8% positivoFeedback de eBay