ECH-U1H823JX9
ECH-U1H823JX9 ECH-U1H823JX9 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECH-U1H823JX9
ECH-U1H823JX9 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECH-U1H823JX9 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECH-U(X)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1913 (4833 Metric)
Capacitance0.082μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesDerating Recommended
Size-Dimension0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.091" (2.30mm)
Dielectric-MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC50V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay