ECQ-E2185KS
ECQ-E2185KS ECQ-E2185KS - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E2185KS
ECQ-E2185KS - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E2185KS In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(K)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1.8μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension1.220" L x 0.335" W (31.00mm x 8.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.748" (19.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay