LK1608R27K-T
LK1608R27K-T LK1608R27K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LK1608R27K-T
LK1608R27K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LK1608R27K-T In Stock
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating100mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency270nH
DC resistance (DCR)800 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency136MHz
Frequency-Test25MHz
Maximum-DC-Current100 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Self-Resonant-Frequency136 MHz
Input voltage range from 85...264 V AC
1 or 2 isolated outputs up to 48 V DC
4 kV AC I/O electric strength test voltage
• Operating ambient temperature range
–40...71°C with convection cooling
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay