CDRH127NP-1R2NC
CDRH127NP-1R2NC CDRH127NP-1R2NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH127NP-1R2NC
CDRH127NP-1R2NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH127NP-1R2NC In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH127
ProductPower Inductors
TypePower Inductor
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.126986 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating9.8A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height8 mm
Length12.3 mm
Width12.3 mm
Package-Case12.3 mm x 12.3 mm
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance-20%, +40%
Height-Seated-Max0.315" (8.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1.2μH
DC resistance (DCR)7 mOhm Max
Core Materials-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current9.8 A
Maximum-DC-Resistance7 mOhms
Core-MaterialFerrite
◆ Product Description
▪ 12.3×12.3mm Max.(L×W), 8.0mm Max. Height.
▪ Both standard type CDRH127 and Low DCR type CDRH127/LD are available.
▪ Inductance Range:1.2μH~1.0mH(CDRH127); 1.0μH~1.0mH(CDRH127/LD).
▪ Rated current range: 0.55~9.8A(CDRH127); 0.7~14A(CDRH127/LD).
◆ Feature
▪ Magnetically shielded construction.
▪ Qualification to AEC-Q200.
▪ RoHS Compliance and Halogen free.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay