NLC453232T-150K-PF
NLC453232T-150K-PF NLC453232T-150K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC453232T-150K-PF
NLC453232T-150K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC453232T-150K-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLC
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000952 oz
Current-Rating450mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case1812 (4532 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)700 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor10 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current450 mA
Maximum-DC-Resistance700 mOhms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
Q-Minimum10
Inductors for Decoupling Circuits
Wound Ferrite
Overview of NLC453232 Type
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ E-12 Series, wide lineup compatible with K (±10%) tolerance allows for various usages.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay