B32529C6332K
B32529C6332K B32529C6332K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32529C6332K
B32529C6332K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32529C6332K In Stock
SeriesB32529
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance3300pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC200V
Voltage-Rating-DC400V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay