185472J100RAA-F
185472J100RAA-F 185472J100RAA-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
185472J100RAA-F
185472J100RAA-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 185472J100RAA-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series185
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseRadial
Capacitance4700pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay