ASFL1-33.333MHZ-EK-T
ASFL1-33.333MHZ-EK-T ASFL1-33.333MHZ-EK-T - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASFL1-33.333MHZ-EK-T
ASFL1-33.333MHZ-EK-T - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASFL1-33.333MHZ-EK-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesASFL1
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.051" (1.30mm)
Length5 mm
Width3.2 mm
Package-Case5 mm x 3.2 mm
Frequency33.333MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS, TTL
Load-Capacitance15 pF
Supply Current45mA
Ratings-
Frequency-Stability±30ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
[ ABRACON** ] **
**5.0 Vdc or 3.3 Vdc • LOW PROFILE ULTRA MINIATURE CERAMIC SURFACE
MOUNT**
FEATURES:
• Compact and low in height.(1.6 mm or 1.2 mm max.)
• Low current consumption.
• Tri state function.
• Suitable for high density SMT., Reflow capable.
• Tight stability option.
• Glass sealed package.
APPLICATIONS:
• CCD clock for VTR camera.
• Equipment connected to PC or PC cards.
• Thin equipment.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay