FSFA2100
FSFA2100 FSFA2100 - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Get Quote
Buy Now
FSFA2100
FSFA2100 - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer Part No: FSFA2100 Out of Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryAC DC Converters, Offline Switchers
SeriesFPS™
ProductPower Switches
PackagingTube
Unit-Weight0.130818 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseSIP-9
Operating-Temperature-40°C ~ 130°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package9-SIP
Watt450W
Number-of-Outputs1 Output
Output-IsolationIsolated
Internal-Switch-sYes
Voltage-Breakdown600V
TopologyHalf-Bridge
Voltage-Start-Up14.5V
Voltage-Supply-Vcc-Vdd11.3 V ~ 25 V
Duty-Cycle50%
Frequency-Switching100kHz
Fault-ProtectionCurrent Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Control-FeaturesFrequency Control
Pd-Power-Dissipation12 W
Maximum Operating Temperature+ 130 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage14.5 V
Output-Current8 A
On-Resistance-Max0.38 Ohms
Description
Features
• 24A, 200V, rDS(ON) = 0.110Ω
• Total Dose
- Meets Pre-RAD Specifications to 100K RAD (Si)
• Single Event
- Safe Operating Area Curve for Single Event Effects
- SEE Immunity for LET of 36MeV/mg/cm2 with VDS up to 80% of Rated Breakdown and VGS of 10V Off-Bias
• Dose Rate
- Typically Survives 3E9 RAD (Si)/s at 80% BVDSS
- Typically Survives 2E12 if Current Limited to IDM
• Photo Current
- 12nA Per-RAD(Si)/s Typically
• Neutron
- Maintain Pre-RAD Specifications for 1E13 Neutrons/cm2
- Usable to 1E14 Neutrons/cm2
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay