B32524Q1106K000
B32524Q1106K000 B32524Q1106K000 - Brand New Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32524Q1106K000
B32524Q1106K000 - Brand New Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32524Q1106K000 In Stock
Contact us
Manufacturer
Product CategoryFilm Capacitors
MfrEPCOS - TDK Electronics
SeriesB3252* - MKT General Purpose
PackageBulk
Product-StatusActive
Capacitance10 µF
Tolerance±10%
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Dielectric-MaterialPolyester Polyethylene Terephthalate (PET) Metallized
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseRadial
Size-Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height-Seated-Max0.827" (21.00mm)
TerminationPC Pins
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI RFI Suppression
RatingsAEC-Q200
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay