C1608Y5V1E104Z
C1608Y5V1E104Z C1608Y5V1E104Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1608Y5V1E104Z
C1608Y5V1E104Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1608Y5V1E104Z In Stock
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay