IFSC1515AHER8R2M01
IFSC1515AHER8R2M01 IFSC1515AHER8R2M01 - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IFSC1515AHER8R2M01
IFSC1515AHER8R2M01 - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IFSC1515AHER8R2M01 In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIFSC-1515AH-01
ProductPower Inductors
TypeLow Profile High Current Inductors
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating1.4A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height1.8 mm
Length3.8 mm
Width3.8 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency8.2μH
DC resistance (DCR)132 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.4 A
Maximum-DC-Resistance132 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay