CDRH104R-100NC
CDRH104R-100NC CDRH104R-100NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CDRH104R-100NC
CDRH104R-100NC - Brand New Sumida Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CDRH104R-100NC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerSumida
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCDRH104R
Type-
PackagingCut Tape (CT)
Current-Rating3.8A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)35 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation4.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
▪ Ferrite Shielded
▪ Up to 8 Amps
▪ Competitive Prices
▪ Low Profile to 2.0mm
▪ Typical Reel Size 1000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay