FXO-HC536R-250
FXO-HC536R-250 FXO-HC536R-250 - Brand New Fox Electronics Oscillators
Get Quote
Buy Now
FXO-HC536R-250
FXO-HC536R-250 - Brand New Fox Electronics Oscillators
Manufacturer Part No: FXO-HC536R-250 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC53
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Height0.055" (1.40mm)
Package-Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency250MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Supply Current60mA
Ratings-
Frequency-Stability±25ppm
Product Details
__
Low Cost, Low Jitter, Fast Delivery...1.888.XPRESSO HCMOS 7x5mm 3.3V Oscillator
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay