ECW-F4184JB
ECW-F4184JB ECW-F4184JB - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-F4184JB
ECW-F4184JB - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-F4184JB In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-F(B)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.18μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.709" (18.00mm)
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
99.8% positivoFeedback de eBay