QHW050A1-Q
QHW050A1-Q QHW050A1-Q - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
QHW050A1-Q
QHW050A1-Q - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Manufacturer Part No: QHW050A1-Q In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerABB Embedded Power
Product CategoryDC DC Converters
SeriesQHW
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Package-Case8-DIP Module
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Size-Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max10A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.875
Power-Watts-Manufacture-Series50W
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay