950424-8200-AR-TR
Get Quote
Buy Now
950424-8200-AR-TR
950424-8200-AR-TR - Brand New 3M Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Manufacturer Part No: 950424-8200-AR-TR In Stock
Contact-Finish-ThicknessFlash
Number-of-Positions24 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number-of-Rows2 Rows
Contact-TypeFemale Socket
Row-Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening-Type-
3M™ Boardmount Socket
2 mm and 2 mm x 2 mm Straight, Solder Tail
• Single- and dual row design, 2–40 pins or 4–80 pins
99.8% positivoFeedback de eBay