CB037E0473JBA
CB037E0473JBA CB037E0473JBA - Brand New AVX Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
CB037E0473JBA
CB037E0473JBA - Brand New AVX Film Capacitors
Manufacturer Part No: CB037E0473JBA In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesCB
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.047μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.102" (2.60mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay