PIC24F32KA301-I/SO
PIC24F32KA301-I/SO PIC24F32KA301-I/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC24F32KA301-I/SO
PIC24F32KA301-I/SO - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC24F32KA301-I/SO In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® XLP™ 24F
ProductMCU
PackagingTube
Package-Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package20-SOIC
Number-of-I-O18 I/O
Speed32MHz
EEPROM-Size512 x 8
Core-ProcessorPIC
RAM-Size2K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd1.8 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (11K x 24)
Data-ConvertersA/D 12x12b
Oscillator-TypeInternal
Operating-Supply-Voltage2 V to 3.6 V
Interface-TypeI2C SPI
CorePIC
Processor-SeriesPIC24F
Data-Bus-Width16 bit
Data-RAM-Size4 kB
Data-RAM-TypeSRAM
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay