B32924C3155K
B32924C3155K B32924C3155K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32924C3155K
B32924C3155K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32924C3155K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32924
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.846" (21.50mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC305V
Voltage-Rating-DC630V
Features
■ Very small dimensions
■ Self-healing properties
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ X2 class for interference suppression
■ "Across the line" applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay