C2225X125K2RACTU
C2225X125K2RACTU C2225X125K2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C2225X125K2RACTU
C2225X125K2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C2225X125K2RACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFT-CAP
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2225 (5763 Metric)
Capacitance1.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Ratings-
Thickness-Max0.061" (1.55mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay