B32522C3155K
B32522C3155K B32522C3155K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32522C3155K
B32522C3155K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32522C3155K In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.689" (17.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC160V
Voltage-Rating-DC250V
Metallized polyester film capacitors (MKT)
General purpose (stacked/wound)
■ High contact reliability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay