ECS-3953M-1000-AU-TR
ECS-3953M-1000-AU-TR ECS-3953M-1000-AU-TR - Brand New ECS International Oscillators
Get Quote
Buy Now
ECS-3953M-1000-AU-TR
ECS-3953M-1000-AU-TR - Brand New ECS International Oscillators
Manufacturer Part No: ECS-3953M-1000-AU-TR In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesECS-3953M-AU
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.067" (1.70mm)
Length7.5 mm
Width5 mm
Package-Case7.5 mm x 5 mm
Frequency100MHz
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current50mA
Ratings-
Frequency-Stability±100ppm
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 55 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Product Details
__
[ ESC INC ]
► 2.1 mm Height
► Industry Std. Footprint
► Pb Free/RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay