MKT1822422255
MKT1822422255 MKT1822422255 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
MKT1822422255
MKT1822422255 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: MKT1822422255 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKT1822
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.413" (10.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC160V
Voltage-Rating-DC250V
Product Details
__
[ Vishay ]
FEATURES
• 10.0 mm to 27.5 mm lead pitch
• Self-healing properties
• Flame retardant case
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay