AOCJY3A-10.000MHz-E
AOCJY3A-10.000MHz-E AOCJY3A-10.000MHz-E - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
AOCJY3A-10.000MHz-E
AOCJY3A-10.000MHz-E - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: AOCJY3A-10.000MHz-E In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesAOCJY3
ProductOCXO
TypeOCXO
PackagingTray
Termination-StyleRadial
Height0.512" (13.00mm)
Length25.4 mm
Width25.4 mm
Package-Case25.4 mm x 25.4 mm
Frequency10MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply5V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current-
Ratings-
Frequency-Stability±10ppb
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Output-FormatCMOS
FEATURES:
• 25.4x 25.4 x 13.0 mm Leaded- RoHS Compliant Reflow-able Package
• SC-Cut, High “Q” resonator based design
• Either Sinewave or CMOS RF output
• Available with ±30 ppb over -40°C to +75°C operating temperature Range
• Tighter Stabilities to ±5.0 ppb over 0°C to +50°C also available
• Exceptional long-term Aging of ±500 ppb max. over 10-Year Product Life
• Excellent close-in phase noise (-140 dBc/Hz Typical @100 Hz offset; 10MHz carrier)
APPLICATIONS:
• Cellular Infrastructure
• Radar Systems
• Test & Measurement Equipment
• GPS Tracking with precision hold-over accuracy
• WiMax / WLAN
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay